ECS-184-20-5PVX is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
ECS Inc.
In Stock: 1.655
Datasheet
18.432 MHz ±30ppm Crystal 20pF 50 Ohms HC-49/US
ECS-184-20-5PVX
DigiKey Part Number
XC1602TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ECS-184-20-5PVX
Description
CRYSTAL 18.4320MHZ 20PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
ECS-184-20-5PVX Models
Category
Load Capacitance
20pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
18.432 MHz
Size / Dimension
0.449" L x 0.189" W (11.40mm x 4.80mm)
Frequency Stability
±50ppm
Height - Seated (Max)
0.102" (2.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm