Image for KA1012200000010 is not available
KA1012200000010
DigiKey Part Number
95-KA1012200000010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KA1012200000010
Description
9355 10KVA 127/220V
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Uninterruptible Power Supply (UPS) Online (Double Conversion) General Purpose, Industrial Control 10kVA / 9000W 220V
Category
Power - Rated
10kVA / 9000W
Manufacturer
Eaton Tripp Lite
Backup Time - Max Load
22 minutes
Packaging
Bulk
Media Lines Protected
RS-232
Part Status
Active
Voltage - Output
220V
Type
Online (Double Conversion)
Size / Dimension
33.500" L x 12.000" W (850.90mm x 304.80mm)
Voltage - Input
220VAC
Height
47.800" (1214.12mm)