WCLA2012V1-220-R
DigiKey Part Number
283-WCLA2012V1-220-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WCLA2012V1-220-R
Description
FIXED IND 22NH 500MA 220 MOHM
Detailed Description
22 nH Unshielded Wirewound Inductor 500 mA 220mOhm Max 0805 (2012 Metric)
Category
Q @ Freq
55 @ 500MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
2.6GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
250 MHz
Type
Wirewound
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0805
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.091" L x 0.067" W (2.30mm x 1.70mm)
Height - Seated (Max)
0.060" (1.52mm)
DC Resistance (DCR)
220mOhm Max