WCL3225-6R8-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | WCL3225-6R8-R |
Description | FIXED IND 6.8UH 310MA 1.5 OHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 6.8 µH Unshielded Drum Core, Wirewound Inductor 310 mA 1.5Ohm Max Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Unshielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 1.5Ohm Max |
Series | Q @ Freq 12 @ 7.96MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Frequency - Self Resonant 35MHz |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 85°C |
Type Drum Core, Wirewound | Inductance Frequency - Test 7.96 MHz |
Material - Core | Mounting Type Surface Mount |
Inductance | Package / Case Nonstandard |
Tolerance ±5% | Size / Dimension 0.138" L x 0.114" W (3.50mm x 2.90mm) |
Current Rating (Amps) | Height - Seated (Max) 0.089" (2.25mm) |