SMF17CAH
DigiKey Part Number
283-SMF17CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMF17CAH
Description
TVS DIODE 17VWM 27.6VC SOD123FL
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27.6V Clamp 7.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SOD-123FL
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
7.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
200W
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
17V
Voltage - Breakdown (Min)
18.9V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
27.6V