SMCJ200CAH
DigiKey Part Number
283-SMCJ200CAHTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SMCJ200CAH
Description
TVS DIODE 200VWM 324VC SMC
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
324V Clamp 4.7A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMC
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.7A
Mfr
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Applications
Telecom
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Type
Zener
Grade
Automotive
Bidirectional Channels
1
Qualification
AEC-Q101
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
200V
Voltage - Breakdown (Min)
224V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
324V