SDQ25-821-R
DigiKey Part Number
283-SDQ25-821-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDQ25-821-R
Description
INDUCT ARRAY 2 COIL 824.3UH SMD
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Shielded 2 Coil Inductor Array 3.3 mH Inductance - Connected in Series 824.3 µH Inductance - Connected in Parallel 7.25Ohm DC Resistance (DCR) - Parallel 186 mA Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SDQ25-821-R Models
Category
Current Saturation - Parallel
140 mA
Manufacturer
Eaton - Electronics Division
Current Saturation - Series
70 mA
Series
DC Resistance (DCR) - Parallel
7.25Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
DC Resistance (DCR) - Series
28.99Ohm
Part Status
Active
Shielding
Shielded
Number of Coils
2
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Parallel
824.3 µH
Mounting Type
Surface Mount
Inductance - Connected In Series
3.3 mH
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Current Rating - Parallel
186 mA
Height
0.098" (2.50mm)
Current Rating - Series
93 mA