SDH3812-221-R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 5.061
Datasheet
Image for SDH3812-221-R is not available
SDH3812-221-R
DigiKey Part Number
SDH3812-221-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDH3812-221-R
Description
FIXED IND 220UH 160MA 8.42 OHM
Customer Reference
Detailed Description
220 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 160 mA 8.42Ohm Max Nonstandard
Datasheet
EDA/CAD Models
SDH3812-221-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
190mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
8.42Ohm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.150" L x 0.150" W (3.80mm x 3.80mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)