SDCHA1V8040-2R2-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | SDCHA1V8040-2R2-R |
Description | FIXED IND 2.2UH 7.4A 11.5 MOHM |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.2 µH Semi-Shielded Inductor 7.4 A 11.5mOhm Nonstandard |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shielding Semi-Shielded |
Mfr | DC Resistance (DCR) 11.5mOhm |
Series | Frequency - Self Resonant 57MHz |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Ratings AEC-Q200 |
Part Status Active | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Material - Core | Inductance Frequency - Test 100 kHz |
Inductance | Mounting Type Surface Mount |
Tolerance ±20% | Package / Case Nonstandard |
Current Rating (Amps) | Size / Dimension 0.315" L x 0.315" W (8.00mm x 8.00mm) |
Current - Saturation (Isat) 9.8A | Height - Seated (Max) 0.157" (4.00mm) |