SDCH1V5020-1R5N-R
DigiKey Part Number
283-SDCH1V5020-1R5N-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDCH1V5020-1R5N-R
Description
FIXED IND 1.5UH 3.6A 31 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.5 µH Semi-Shielded Inductor 3.6 A 31mOhm Max Nonstandard
Category
Current - Saturation (Isat)
4.2A
Mfr
Shielding
Semi-Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
31mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Material - Core
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
Nonstandard
Tolerance
±30%
Size / Dimension
0.197" L x 0.197" W (5.00mm x 5.00mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.079" (2.00mm)