SD8328-680-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 980 mA 286mOhm Max Nonstandard
SD8328-680-R
DigiKey Part Number
283-SD8328-680-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD8328-680-R
Description
FIXED IND 68UH 980MA 286 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SD8328-680-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
286mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)