SD8328-470-R is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Bourns Inc.
In Stock: 3.403
Datasheet
47 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.3 A 194mOhm Max Nonstandard
SD8328-470-R
DigiKey Part Number
283-SD8328-470-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SD8328-470-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-SD8328-470-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD8328-470-R
Description
FIXED IND 47UH 1.3A 194 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
SD8328-470-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
1.2A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
194mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)