SD8328-100-R
DigiKey Part Number
513-1494-2-ND - Tape & Reel (TR)
513-1494-1-ND - Cut Tape (CT)
513-1494-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD8328-100-R
Description
FIXED IND 10UH 3.3A 45 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.3 A 45mOhm Max Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD8328-100-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.6A
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
45mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.374" L x 0.327" W (9.50mm x 8.30mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.118" (3.00mm)