SD3812-680-R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Laird-Signal Integrity Products
In Stock: 0
Datasheet
Image for SD3812-680-R is not available
SD3812-680-R
DigiKey Part Number
SD3812-680-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3812-680-R
Description
FIXED IND 68UH 269MA 2.666 OHM
Customer Reference
Detailed Description
68 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 269 mA 2.666Ohm Nonstandard
EDA/CAD Models
SD3812-680-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
299mA
DC Resistance (DCR)
2.666Ohm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)