SD3812-220-R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 1.368
Datasheet
Image for SD3812-220-R is not available
SD3812-220-R
DigiKey Part Number
SD3812-220-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3812-220-R
Description
FIXED IND 22UH 499MA 776 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 499 mA 776mOhm Nonstandard
Datasheet
EDA/CAD Models
SD3812-220-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
538mA
DC Resistance (DCR)
776mOhm
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)