SD3812-150-R is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
Bourns Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for SD3812-150-R is not available
SD3812-150-R
DigiKey Part Number
SD3812-150-R-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3812-150-R
Description
FIXED IND 15UH 539MA 665 MOHM
Customer Reference
Detailed Description
15 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 539 mA 665mOhm Nonstandard
Datasheet
EDA/CAD Models
SD3812-150-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
636mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
665mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Obsolete
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
Tolerance
±15%
Height - Seated (Max)
0.047" (1.20mm)