SD3114-330-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Panasonic Industry
In Stock: 0
Datasheet
Image for SD3114-330-R is not available
SD3114-330-R
DigiKey Part Number
283-SD3114-330-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3114-330-R
Description
FIXED IND 33UH 350MA 1.23 OHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 350 mA 1.23Ohm Nonstandard
Datasheet
EDA/CAD Models
SD3114-330-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
440mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
1.23Ohm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Tolerance
±20%
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)