Image for SD3114-1R0-R is not available
SD3114-1R0-R
DigiKey Part Number
283-SD3114-1R0-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-SD3114-1R0-RCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3114-1R0-R
Description
FIXED IND 1UH 1.6A 58 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 1.6 A 58mOhm Nonstandard
EDA/CAD Models
SD3114-1R0-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
2.35A
DC Resistance (DCR)
58mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)