SD3114-100-R
DigiKey Part Number
513-1563-2-ND - Tape & Reel (TR)
513-1563-1-ND - Cut Tape (CT)
513-1563-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SD3114-100-R
Description
FIXED IND 10UH 570MA 458 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 570 mA 458mOhm Nonstandard
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
SD3114-100-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
780mA
Mfr
Shielding
Shielded
Series
DC Resistance (DCR)
458mOhm
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Type
Drum Core, Wirewound
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
Nonstandard
Inductance
Size / Dimension
0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.055" (1.40mm)