MCQ1V3216-R220-R
DigiKey Part Number
283-MCQ1V3216-R220-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCQ1V3216-R220-R
Description
FIXED IND 220NH 250MA 300 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
31 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
220 nH Unshielded Multilayer Inductor 250 mA 300mOhm Max 1206 (3216 Metric)
Category
DC Resistance (DCR)
300mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
25 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
170MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Inductance
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Tolerance
±10%
Supplier Device Package
1206
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)