MCLA1005V2-151-R
DigiKey Part Number
283-MCLA1005V2-151-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-MCLA1005V2-151-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-MCLA1005V2-151-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCLA1005V2-151-R
Description
FIXED IND 150NH 100MA 3.2 OHM
Detailed Description
150 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 3.2Ohm Max 0402 (1005 Metric)
Category
Q @ Freq
8 @ 100MHz
Mfr
Frequency - Self Resonant
550MHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±5%
Supplier Device Package
0402
Current Rating (Amps)
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Shielding
Unshielded
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
DC Resistance (DCR)
3.2Ohm Max