LAN1VSOPQ48351C1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | LAN1VSOPQ48351C1 |
Description | MOD TRANS LAN 100B-T 2P POE |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 350µH LAN 100 Base-T, Power over Ethernet (PoE) Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | LAN1VSOPQ48351C1 Models |
Category | Inductance 350µH |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | Turns Ratio - Primary:Secondary 1CT:1CT |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Size / Dimension 1.094" L x 0.480" W (27.80mm x 12.20mm) |
Part Status Active | Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm) |
Transformer Type LAN 100 Base-T, Power over Ethernet (PoE) | Operating Temperature 0°C ~ 70°C |