ECMS1V0905-272-R | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ECMS1V0905-272-R |
Description | CMC 2A 2LN 2.7 KOHM SMD |
Manufacturer Standard Lead Time | 19 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2 Line Common Mode Choke Surface Mount 2.7 kOhms @ 100 MHz 2A DCR 80mOhm |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Max) 2A |
Manufacturer Eaton - Electronics Division | DC Resistance (DCR) (Max) 80mOhm |
Series | Voltage Rating - DC 80V |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |
Part Status Active | Mounting Type Surface Mount |
Filter Type Power Line | Size / Dimension 0.374" L x 0.276" W (9.50mm x 7.00mm) |
Number of Lines 2 | Height (Max) 0.189" (4.80mm) |
Impedance @ Frequency 2.7 kOhms @ 100 MHz | Package / Case Horizontal, 4 PC Pad |