E3X250124Y01
DigiKey Part Number
283-E3X250124Y01TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-E3X250124Y01CT-ND - Cut Tape (CT)
283-E3X250124Y01DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3X250124Y01
Description
CRYSTAL 3225 25MHZ 12PF 30PPM
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 MHz ±30ppm Crystal 12pF 40 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
12pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
40 Ohms
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Frequency
25 MHz
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)