E3X122081ZA2
DigiKey Part Number
283-E3X122081ZA2TR-ND - Tape & Reel (TR)
283-E3X122081ZA2CT-ND - Cut Tape (CT)
283-E3X122081ZA2DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E3X122081ZA2
Description
CRYSTAL 3225 12.288MHZ 8PF 10PPM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
12.2 MHz ±10ppm Crystal 8pF 80 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
ESR (Equivalent Series Resistance)
80 Ohms
Mfr
Operating Mode
Fundamental
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
12.2 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (3.2x2.5)
Frequency Stability
±50ppm
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.031" (0.80mm)
Load Capacitance
8pF