DR1050-220-R
DigiKey Part Number
283-DR1050-220-RTR-ND - Tape & Reel (TR)
283-DR1050-220-RCT-ND - Cut Tape (CT)
283-DR1050-220-RDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DR1050-220-R
Description
FIXED IND 22UH 3.12A 48.4 MOHM
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
22 µH Shielded Drum Core, Wirewound Inductor 3.12 A 48.4mOhm Max Nonstandard
EDA/CAD Models
DR1050-220-R Models
Category
Current - Saturation (Isat)
3A
DC Resistance (DCR)
48.4mOhm Max
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Inductance Frequency - Test
100 kHz
Size / Dimension
0.413" L x 0.406" W (10.50mm x 10.30mm)
Tolerance
±30%
Height - Seated (Max)
0.197" (5.00mm)