CC12H25A-TR
DigiKey Part Number
283-4678-2-ND - Tape & Reel (TR)
283-4678-1-ND - Cut Tape (CT)
283-4678-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CC12H25A-TR
Description
FUSE BOARD MOUNT 25A 32VDC 1206
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 A 32 V Fuse Board Mount (Cartridge Style Excluded) Surface Mount 1206 (3216 Metric)
Category
Voltage Rating - DC
Series
Breaking Capacity @ Rated Voltage
200A
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Melting I²t
60.0
Part Status
Active
Approval Agency
cURus
Mounting Type
Surface Mount
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Fuse Type
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W x 0.033" H (3.20mm x 1.60mm x 0.85mm)
Current Rating (Amps)
DC Cold Resistance
3 mOhms