BAT1-150-R
DigiKey Part Number
283-BAT1-150-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
BAT1-150-R
Description
FUSE BOLT DOWN 150A 32V 58V
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
150 A 58 V Fuse Automotive Bolt Mount Metal Strip
Mfr
Breaking Capacity @ Rated Voltage
1kA
Series
Melting I²t
Packaging
Bulk
Approval Agency
cURus
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Mounting Type
Bolt Mount
Color
Gray
Fuse Type
Size / Dimension
1.654" L x 0.472" W x 0.323" H (42.00mm x 12.00mm x 8.20mm)