15BJ300CA
DigiKey Part Number
283-15BJ300CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ300CA
Description
TVS DIODE 300VWM 486VC SMBF
Detailed Description
486V Clamp 3.1A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
486V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
3.1A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
300V
Voltage - Breakdown (Min)
335V