15BJ220CA
DigiKey Part Number
283-15BJ220CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ220CA
Description
TVS DIODE 220VWM 356VC SMBF
Detailed Description
356V Clamp 4.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
356V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.2A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
220V
Voltage - Breakdown (Min)
246V