15BJ210CA
DigiKey Part Number
283-15BJ210CATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
15BJ210CA
Description
TVS DIODE 210VWM 337VC SMBF
Detailed Description
337V Clamp 4.5A Ipp Tvs Diode Surface Mount SMBF
Category
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
337V
Mfr
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
4.5A
Series
Power - Peak Pulse
1500W (1.5kW)
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
210V
Voltage - Breakdown (Min)
233V