PDG33M0400TFAJ is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Eaton Electrical
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Eaton Electrical
In Stock: 0
Datasheet
New at DigiKey
Circuit Breaker Thermal Magnetic 400A 600 V AC 250 V DC Lever Chassis Mount
PDG33M0250TFAJ
PDG33M0250TFAJ
PDG33M0400TFAJ
DigiKey Part Number
5730-PDG33M0400TFAJ-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PDG33M0400TFAJ
Description
CIR BRKR THRM 400A 600VAC LVR
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Current Rating (Amps)
400A
Manufacturer
Voltage Rating - AC
600 V
Series
Voltage Rating - DC
250 V