E57LAL30A2EA
DigiKey Part Number
5730-E57LAL30A2EA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E57LAL30A2EA
Description
30MM STD IND PROX 2W AC MICRO CO
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inductive Proximity Sensor 1.181" (30mm) IP67, IP69K, NEMA 4,4X,6,6P,12,13 Cylinder, Threaded - M30
Category
Shielding
Unshielded
Material - Body
Stainless Steel
Series
Voltage - Supply
20V ~ 250V
Packaging
Bulk
Termination Style
Connector
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Sensing Distance
1.181" (30mm)