Image for E57-30LE22-CD is not available
E57-30LE22-CD
DigiKey Part Number
5730-E57-30LE22-CD-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E57-30LE22-CD
Description
30MM EXT RANGE IND PROX 3W DC NP
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Inductive Proximity Sensor 0.866" (22mm) IP67, IP69K, NEMA 4,4X,6,6P,12,13
Category
Output Type
NPN - Open Collector, NO
Shielding
Shielded
Series
Material - Body
Stainless Steel
Packaging
Bag
Voltage - Supply
6V ~ 48V
Operating Temperature
-25°C ~ 70°C
Sensing Distance
0.866" (22mm)