Image for B27CGC25T032 is not available
B27CGC25T032
DigiKey Part Number
5730-B27CGC25T032-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B27CGC25T032
Description
DEFINITE PURPOSE STARTER, THERMA
Detailed Description
Motor Starter 24VAC Supply 25A 575V Load
Voltage - Load
575V
Current - Output
25A
Voltage - Supply
24VAC