Image for B27CGC15TP24 is not available
B27CGC15TP24
DigiKey Part Number
5730-B27CGC15TP24-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B27CGC15TP24
Description
DEFINITE PURPOSE STARTER, THERMA
Detailed Description
Motor Starter 24VAC Supply 15A 575V Load
Voltage - Load
575V
Current - Output
15A
Voltage - Supply
24VAC