Image for A27CGE40T040 is not available
A27CGE40T040
DigiKey Part Number
5730-A27CGE40T040-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A27CGE40T040
Description
DEFINITE PURPOSE STARTER, THERMA
Detailed Description
Motor Starter 24VAC Supply 40A 575V Load
Voltage - Load
575V
Current - Output
40A
Voltage - Supply
24VAC