Image for A27CGC25T010 is not available
A27CGC25T010
DigiKey Part Number
5730-A27CGC25T010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A27CGC25T010
Description
DEFINITE PURPOSE STARTER, THERMA
Detailed Description
Motor Starter 24VAC Supply 25A 575V Load
Voltage - Load
575V
Current - Output
25A
Voltage - Supply
24VAC