Image for A27CGC15TP40 is not available
A27CGC15TP40
DigiKey Part Number
5730-A27CGC15TP40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A27CGC15TP40
Description
DEFINITE PURPOSE STARTER, THERMA
Detailed Description
Motor Starter 24VAC Supply 15A 575V Load
Voltage - Load
575V
Current - Output
15A
Voltage - Supply
24VAC