A27CGC15C010
DigiKey Part Number
5730-A27CGC15C010-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A27CGC15C010
Description
DEF PURPOSE STARTER, THERMAL, 44
Manufacturer Standard Lead Time
3 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Motor Starter 440 ~ 480VAC Supply 15A 575V Load
Voltage - Load
575V
Current - Output
15A
Voltage - Supply
440 ~ 480VAC