Image for A27CGC15BP40 is not available
A27CGC15BP40
DigiKey Part Number
5730-A27CGC15BP40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
A27CGC15BP40
Description
DEF PURPOSE STARTER, THERMAL, 20
Detailed Description
Motor Starter 208 ~ 240VAC Supply 15A 575V Load
Voltage - Load
575V
Current - Output
15A
Voltage - Supply
208 ~ 240VAC