Image for 6DSL-B2000 is not available
6DSL-B2000
DigiKey Part Number
2041-6DSL-B2000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
6DSL-B2000
Description
600V, DSL, 2000A, CURRENT LIMITI
Manufacturer Standard Lead Time
7 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2kA 600 VAC Fuse Cartridge
Category
Current Rating (Amps)
2kA
Manufacturer
Eaton - Bussmann Electrical Division
Voltage Rating - AC
600 VAC