413-K14-LN2-50A | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 302-1495-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | 413-K14-LN2-50A |
Description | CIR BRKR THRM 50A 115VAC 28VDC |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | Circuit Breaker Thermal 50A 115 V AC 28 V DC Push-Pull Plunger Panel Mount |
Datasheet | Datasheet |
Category | Current Rating (Amps) 50A |
Manufacturer E-T-A | Voltage Rating - AC 115 V |
Series | Voltage Rating - DC 28 V |