L16PLS10BRED
DigiKey Part Number
L16PLS10BRED-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L16PLS10BRED
Description
INCAN PNL IND RED 18.00MM
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Incandescent Panel Indicator Red 14V 80mA
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L16PLS10BRED Models
Category
Voltage
14V
Manufacturer
E-Switch
Current
80mA
Series
Panel Cutout Shape
Round
Packaging
Bulk
Panel Cutout Dimensions
0.63" (16.00mm)
Part Status
Active
Lens Size
18.00mm