SDM20U30LPQ-7
DigiKey Part Number
31-SDM20U30LPQ-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-SDM20U30LPQ-7CT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SDM20U30LPQ-7
Description
DIODE SCHOT 30V 200MA X1DFN10062
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Diode 30 V 200mA Surface Mount X1-DFN1006-2
Category
Current - Reverse Leakage @ Vr
150 µA @ 30 V
Mfr
Capacitance @ Vr, F
20pF @ 0V, 1MHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Grade
Automotive
Part Status
Active
Qualification
AEC-Q101
Technology
Mounting Type
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)
30 V
Package / Case
Current - Average Rectified (Io)
200mA
Supplier Device Package
X1-DFN1006-2
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
575 mV @ 200 mA
Operating Temperature - Junction
-65°C ~ 125°C
Speed
Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed