DZ23C47-7
DigiKey Part Number
DZ23C47-7-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DZ23C47-7
Description
DIODE ZENER ARRAY 47V SOT-23-3
Customer Reference
Detailed Description
Zener Diode Array 1 Pair Common Cathode 47 V 300 mW ±5% SOT-23-3
Category
Power - Max
300 mW
Manufacturer
Diodes Incorporated
Impedance (Max) (Zzt)
100 Ohms
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C
Part Status
Discontinued at DigiKey
Mounting Type
Surface Mount
Configuration
1 Pair Common Cathode
Package / Case
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
47 V
Supplier Device Package
SOT-23-3
Tolerance
±5%