DMN3270UVT-7
DigiKey Part Number
31-DMN3270UVT-7TR-ND - Tape & Reel (TR)
31-DMN3270UVT-7CT-ND - Cut Tape (CT)
31-DMN3270UVT-7DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DMN3270UVT-7
Description
MOSFET 2N-CH 30V 1.6A TSOT26
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Mosfet Array 30V 1.6A (Ta) 760mW (Ta) Surface Mount TSOT-26
Category
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
3.07nC @ 4.5V
Manufacturer
Diodes Incorporated
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
161pF @ 15V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power - Max
760mW (Ta)
Part Status
Active
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
Grade
Automotive
Configuration
2 N-Channel (Dual)
Qualification
AEC-Q101
Drain to Source Voltage (Vdss)
30V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
1.6A (Ta)
Package / Case
SOT-23-6 Thin, TSOT-23-6
Rds On (Max) @ Id, Vgs
270mOhm @ 650mA, 4.5V
Supplier Device Package
TSOT-26
Vgs(th) (Max) @ Id
900mV @ 40µA