DFLT10A-7
DigiKey Part Number
DFLT10ADITR-ND - Tape & Reel (TR)
DFLT10ADICT-ND - Cut Tape (CT)
DFLT10ADIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DFLT10A-7
Description
TVS DIODE 10VWM 17V POWERDI 123
Manufacturer Standard Lead Time
40 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17V Clamp 13.2A Ipp Tvs Diode Surface Mount PowerDI™ 123
Category
Current - Peak Pulse (10/1000µs)
13.2A
Mfr
Power - Peak Pulse
225W
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Power Line Protection
No
Part Status
Active
Applications
General Purpose
Type
Zener
Operating Temperature
-65°C ~ 150°C (TJ)
Unidirectional Channels
1
Mounting Type
Surface Mount
Voltage - Reverse Standoff (Typ)
10V
Package / Case
POWERDI®123
Voltage - Breakdown (Min)
11.1V
Supplier Device Package
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
17V