BZX84C6V8-7-F is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Direct
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
In Stock: 14.329
Datasheet
Direct
onsemi
In Stock: 254.435
Datasheet
Comchip Technology
Similar
Nexperia USA Inc.
Similar
Nexperia USA Inc.
onsemi
Diotec Semiconductor
Panjit International Inc.
Zener Diode 6.8 V 300 mW ±6% Surface Mount SOT-23-3