74LVC1G32FZ4-7
DigiKey Part Number
74LVC1G32FZ4-7DITR-ND - Tape & Reel (TR)
74LVC1G32FZ4-7DICT-ND - Cut Tape (CT)
74LVC1G32FZ4-7DIDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
74LVC1G32FZ4-7
Description
IC GATE OR 1CH 2-INP DFN1410-6
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
OR Gate IC 1 Channel X2-DFN1410-6
Category
Current - Output High, Low
32mA, 32mA
Mfr
Input Logic Level - Low
0.7V ~ 0.8V
Series
Input Logic Level - High
1.7V ~ 2V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Max Propagation Delay @ V, Max CL
5.5ns @ 5V, 50pF
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Logic Type
Mounting Type
Surface Mount
Number of Circuits
1
Supplier Device Package
X2-DFN1410-6
Number of Inputs
2
Package / Case
6-XFDFN
Voltage - Supply
1.65V ~ 5.5V